İçeriğe geç

Bursa Kapı Montajı

Bursa kapı montajı, sizler için Bursa Mobilya Montaj firması kapı montaj hizmeti de sağlamaktadır. Bu yazımızda A’dan Z’ye Amerikan tipli bir kapı montajı nasıl yapılır sizlere aktarmaya çalışacağız. Burada anlatacağımız işlem kapı üzerine takılan bütün aksesuarlardan tutun kapı kasasının ve kanadının takılma aşamalarına kadar her şeyi anlatacağız. Piyasa üzerinde kapı montaj fiyatlandırmaları oldukça değişkenlik gösterir. İşçiliğe ve ustaya bağlı olarak 100 TL den başlayan montaj işlemleri aklınıza gelmeyecek rakamlara kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle kapınızı kendiniz de takarak kısıtlı bir bütçe ile başarılı işler ortaya koymak mümkün olacaktır. Ancak bu işlerden ben anlamıyorum derseniz de sorun değildir mobilyamontaj.com ekipleri sizlere bu hizmette de oldukça verimli olacaktır.

Kapı Kanat ve Aksesuar Montaj İşlemi

Bursa mobilya kurulum hizmetleri içerisinde kapı montaj işlemlerinin de başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği ve sizlere 24 saat kesintisiz hizmet sunulur. Kapı kanadının kapıya açılabilir bir şekilde bağlanması için kapının istenildiği zaman kitlenebilmesi adına yarı mamul adı verilen bir malzeme kullanılır. Öncelikle menteşeler sayesinde kapının sağa veya sola doğru açılmasında ve hareket özgürlüğü sağlamasında oldukça önemlidir. Kapı tipine göre kullanılacak birkaç model menteşe tipi vardır.

Örneğin çift taraflı yaylı menteşe montajında kapının iki tarafına da menteşeler takılır. Aynı zamanda kapınızın genişliği ve kasası çift taraflı yaylı menteşe işlemi için uyumlu yuvaya sahip olmalıdır. Bir diğer önemli olan aparatlar raylardır. Raylar sayesinde sürme kapı kanatlarının sağa veya sola doğru sürülmesi ile hareket sağlamasına yardımcı olan bir elemandır. Yardımcı emniyet elemanları olarak bilinen kapı kilitlerini de kapınıza uygun bir şekilde seçerek monte işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Piyasa üzerinde özellikle ahşap kapılar için kullanılan kilitler aşağıdaki gibidir;

  • Cunbadan gömme kilitler
  • Silindir gövdeli kilit

Bir diğer temel parça ise kapı kolları olarak karşınıza çıkar. Kapınızın kapanıp açılması için yardımcı bir aparattır. Farklı estetik görünümlere sahip kapı kollarını kullanarak güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ahşap Kapı Montajı

Bursa mobilya tamir, kurulum ve montaj işlemleri olmak üzere hizmet veren mobilyamontaj.com üzerinden kapı montaj hizmeti de almak mümkün olmuştur. Ahşap kapı montajı sırasında kapının ölçüleri binada kapı girişlerine göre doğru ölçümlerle yapılması gereken bir işlemdir. Aksi halde yanlış uygulama kapı girişlerini kırarak daha büyük hasarlara sebep olur. Ahşap kapılarının montaj teknikleri genellikle binaların inşaatı sırasında belirlenir. Kapı boşlukları projeye uygun bir şekilde boş bırakılarak uygun ölçülerde uygulama gösterilir.

  • Takozla bağlama
  • Kanca ile bağlama
  • Tel ile bağlama
  • Kör kasa ile bağlama
  • Poliüretan köpük ile bağlama

İşlemi olmak üzere 5 adet işlem vardır. Kapıların çeşitlerine tercih edilen bağlama yöntemleri de değişecektir. Kısacası kapı montajı aslında basit gibi görünse de birçok aşaması olan ve incelik isteyen usta işi bir işlemdir.

Kaynak: Bursa Kapı Montajı

Puanımız

“Bursa Kapı Montajı” hakkında 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN